Warszawa, ul. Sienna 82, Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego, Instytut Pileckiego

Warszawa, Sienna 82,

Na bogato. 90,6 milionów ! Hulaj dusza, kryzysu nie ma !
A i wybory się zbliżają … !


Zabytkowy kompleks w Szwajcarii za 120 mln zł dla kontrowersyjnego instytutu [UJAWNIAMY]

https://oko.press/instytut-pileckiego-dotacje

“Nasza dotacja jest w gruncie rzeczy bardzo, bardzo skromna” – przekonywała posłów w lipcu 2021 roku ówczesna wiceminister kultury Magdalena Gawin, mówiąc o rządowym wsparciu dla Instytutu Pileckiego.

“Instytut dostał jednorazowo 76 mln zł. I to było tak: na siedzibę, na etaty, na komputery, na oprzyrządowanie, na digitalizację, na wszystko. To był jednorazowy rzut pieniędzy” – zapewniała.

Ale od tego czasu były kolejne „rzuty”.

Jak ustaliliśmy, w 2021 roku ministerstwo kultury przyznało Instytutowi Pileckiego na inwestycje dodatkowo co najmniej 155 826 835 zł.

Dlaczego w Polsce nie było kapitalizmu oligarchicznego i czy PiS go zbuduje?
https://wyborcza.pl/7,75968,29431621,dlaczego-w-polsce-nie-bylo-kapitalizmu-oligarchicznego-i-czy.html#S.opinion-K.P-B.1-L.1.glowka

Przed przyszłym rządem stoi zadanie ukrócenia pisowskich praktyk grabieży mienia publicznego i przywrócenia standardów świata zachodniego.
Na tle innych krajów, w których dokonała się w latach 90. XX wieku transformacja ustrojowa, Polska wypadała nieźle. Nie doszło do powstania grupy oligarchów korumpujących polityków i kontrolujących media, a za ich pośrednictwem wpływających na opinię publiczną, a tym samym wyborców.

„Willa plus”. TVN24: Czarnek rozdzielił 170 mln zł na cztery konkursy. „Wątpliwości jest bardzo dużo”

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29468526,konkursy-nie-tak-transparentne-jak-zapowiadano-170-mln-zlotych.html#s=BoxOpImg4