wystarczy nie kraść: Prezes Energi odwołany po 29 dniach. Spółka będzie miała ósmego szefa w ciągu trzech lat

Prezes Energi odwołany po 29 dniach. Spółka będzie miała ósmego szefa w ciągu trzech lat
Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23738022,prezes-energi-odwolany-po-29-dniach-spolka-bedzie-miala-osmego.html#Z_Czolka3Img

W ostatnich latach kojarzona jest niestety głównie z rollercoasterem na fotelu prezesa zarządu, gdyż od kwietnia 2015 r. spółce jako prezes lub p.o. prezesa szefowało już siedem osób – Andrzej Tersa, Roman Pionkowski, Dariusz Kaśków, Jacek Kościelniak, Daniel Obajtek, Alicja Barbara Klimiuk i Arkadiusz Siwko. Najdłużej, bo kolejno 12,5 miesiąca oraz 11 miesiąca, na fotelu prezesa zasiadali Kaśków i Obajtek. Z kolei Pionkowski i Kościelniak szefowali Enerdze ledwie po 1-1,5 miesiąca.

W tej historii został dopisany 31 lipca kolejny rozdział, bo Rada Nadzorcza Energi właśnie z funkcji prezesa spółki odwołała Arkadiusza Siwko. Siwko prezesem Energi był ledwie 29 dni – od 2 lipca (powołany decyzją z 29 czerwca). W ostatnich latach – od grudnia 2015 r. do lutego 2017 r. – Siwko piastował stanowisko prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wcześniej był też m.in. doradcą ministra transportu i budownictwa, prezesem Operatora Logistycznego Paliw Płynnych czy prezesem Instytutu Studiów Strategicznych Grosvenor House.

Jeszcze w piątek 27 lipca Siwko podczas spotkania z trójmiejskimi mediami mówił o swoich planach na rozwój Energi i dziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i ministrowi energii Krzysztofowi Tchórzewskiemu za „zaufanie, jakim został obdarzony”