Państwo Policyjne

Polska

https://www.facebook.com/barbara.wilinska.14/posts/10215823415164306

Barbara Wilińska

Jacenty Cykowski:·
…Tomek Ssak Sikora. :

„Ginie trzeci świadek afery podkarpackiej. W tej aferze przewija się wątek Marszałka Sejmu u nieletniej Ukrainki.

Marszałek kilkadziesiąt razy korzysta z samolotu bezprawnie
a wielu innych uczestniczy w tym procederze miesiącami, za niewyobrażalne pieniądze na koszt państwa.

Wiceminister Sprawiedliwości organizuje farmę trolli, przekazując im poufne informacje o sędziach, których jego zdaniem należy zdyskredytować. Jedna osoba pyta go czy nie pójdzie za to do więzienia. Ten odpowiada jej, że za dobre rzeczy nie wsadzamy.

Prezydent podpisuje ustawę, która daje prokuraturze prawo decydowania o areszcie (do tej pory takie uprawnienie miały sądy).

.
. . . . . . . . . . p a ń s t w o _ p o l i c y j n e . . . . . . . . . .
.

…Paweł Wimmer. :

Przykryta przez aferę Piebiaka, umyka sprawa po stokroć ważniejsza i groźniejsza. Oto mimo apeli europejskich organizacji prawniczych Andrzej Duda posłusznie podpisał nowelizację Kodeksu Postępowania Karnego, która wprowadza stalinowskie procedury do wymiaru sprawiedliwości, m.in. nadrzędną rolę prokuratury w procesach.

Zestawienie tego faktu z ujawnionymi wczoraj i dzisiaj praktykami Ministerstwa Sprawiedliwości pokazuje, że patologiczną ustawę karną będą realizować ludzie, których działania, poglądy i postawy ocierają się o patologię. Jeśli PiS wygra wybory, staniemy w obliczu monstrum, które da społeczeństwu do wiwatu, bo wystarczy margines ludzi o zwichrowanej mentalności, by uczynić z Polski kraj policyjny, w którym represja jest jedyną metodą rozmawiania z przeciwnikami politycznymi.

Te dwa zdarzenia – podpisanie ustawy i ujawnienie praktyk ministerstwa – są dla nas dramatem. Nie wiem, czy cywilizowana Europa będzie w stanie zablokować putinizację Polski.”