„Pancerny Marian i pokoje na godziny”. Reportaż „Superwizjera” (http://www.tvn24.pl)

Kolejny nominant z hakami. Tacy są najlepsi dla reżimu. Będą posłuszni jak dobrze wytrenowane psy.

„Pancerny Marian i pokoje na godziny”. Reportaż „Superwizjera” (http://www.tvn24.pl)

https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/pancerny-marian-i-pokoje-na-godziny-reportaz-superwizjera-w-tvn24,971093.html?fbclid=IwAR2T_LuupFYRveSYP7OB1kxjxx4-QxdkmSLu-Qq5FbMfOe9FJQEofpkPeeE

Marian Banaś, niedawno został powołany na stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli, a wcześniej był ministrem finansów i szefem Krajowej Administracji Skarbowej. Objęcie każdej z tych funkcji wiąże się z drobiazgową kontrolą służb specjalnych i jest przeznaczone tylko dla osób o nieposzlakowanej opinii. Dziennikarz „Superwizjera” Bertold Kittel przyjrzał się jego oświadczeniom majątkowym. (http://www.tvn24.pl)

Kim jest „pancerny Marian”? (http://www.tvn24.pl)

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/marian-banas-kim-jest-prezes-najwyzszej-izby-kontroli,971354.html

„Pancerny Marian” lub „żelazny Marian” – tak o wywodzącym się z Podhala 64-letnim prezesie Najwyższej Izby Kontroli mówią jego polityczni znajomi. Przydomek zawdzięcza sportowej pasji, jaką jest karate, a także przeszłości w czasach PRL – dwuletniej odsiadce za działalność w Solidarności. (http://www.tvn24.pl)

Jednak z tego czasu pochodzi również problem Mariana Banasia. Podlegli mu celnicy zaczęli na swoich internetowych forach prześwietlać oświadczenia majątkowe swojego szefa. Zwrócili uwagę jako pierwsi, że nie opublikował on tego dokumentu za rok 2017. Ostatnie dostępne na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pochodziło z 2016 roku. Według celników oświadczenia majątkowe były nieprecyzyjnie wypełniane: posiadane działki najpierw miały powierzchnię 370 metrów i 380 metrów, a następnie (w marcu 2017 roku) już 3600 metrów. Ich wątpliwości budziła także sprawa kamienicy w Krakowie, która – według oświadczenia majątkowego za 2016 rok – miała zostać sprzedana. (http://www.tvn24.pl)