Ile Tadeusz Rydzyk dostał na swoje „imperium” od początku rządów PiS? OKO.Press: Ponad 214 mln złotych

Ile Tadeusz Rydzyk dostał na swoje „imperium” od początku rządów PiS? OKO.Press: Ponad 214 mln złotych

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25022405,ile-tadeusz-rydzyk-dostal-na-swoje-imperium-od-poczatku-rzadow.html#s=BoxOpLink

Co najmniej 214 milionów 238 tysięcy 441 złotych z publicznych pieniędzy – tyle, jak wynika z wyliczeń OKO.Press, otrzymały od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości wszystkie podmioty związane z Tadeuszem Rydzykiem. Pod uwagę wzięto m.in. dotacje na fundacje, spółki i szkołę wyższą redemptorysty.

Rydzyk: Nikt nas nie wspiera
Przypomnijmy, że na początku lipca tego roku poinformował, że zbiera na spłatę nowego wozu transmisyjnego Radia Maryja, który kosztował 5 mln zł. Zaapelował do słuchaczy, aby podczas corocznej pielgrzymki na Jasną Górę przekazywali w małych kopertach datki. We wrześniu zeszłego roku na corocznym spotkaniu radia Maryja Tadeusz Rydzyk skarżył się na sytuację finansową swoich mediów i szkoły w Toruniu. – Nikt nas nie wspiera – mówił wówczas, skarżąc się rząd PiS. – Powiem wam, że jest tak, że myślimy od pierwszego do pierwszego i głowimy się, jak dać radę. Patrzcie co jest zrobione z tych waszych groszy, modlitwy, i silnej woli. Czy myśmy coś zmarnowali? Czy my pływamy w tych pieniądzach? – pytał. W 2017 roku mówił z kolei: Ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej, niż kot napłakał.