Ze stenogramu zniknął fragment o Kamińskim. Kancelaria Sejmu: błąd techniczny

Ze stenogramu zniknął fragment o Kamińskim. Kancelaria Sejmu: błąd techniczny

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/ze-stenogramu-zniknal-fragment-o-kaminskim-sejm-blad-techniczny,911916.html?fbclid=IwAR3wH4feqwFyYMu4cA9hzDCb5A_G3RyCAbHj1rSoAWN4pnrp9ol5HfgftDU

Ze stenogramu z przesłuchania byłego wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza z 6 lutego przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT wycięto fragmenty obciążające byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego – poinformował w czwartek poseł PO Zbigniew Konwiński.

„Wszyscy mają prawo wiedzieć, co zeznał minister Parafianowicz” Marta Golbik (PO) stwierdziła, że taka sytuacja ze stenogramami nie może mieć miejsca. – Wszyscy mają prawo wiedzieć, co zeznał pan minister Parafianowicz i nie tylko po naszej interwencji, po tym, że zostanie pokazane to, że Mariusz Kamiński nie chciał walczyć z korupcją, ale one powinny być dostępne nie tylko kiedy państwo przy tym są i na żywo relacjonują jakieś zeznania. One powinny być zawsze i Polacy powinni mieć pełną wiedzę – podkreśliła posłanka.

Według Krzysztofa Brejzy (PO) to pierwszy przypadek w historii komisji śledczych, żeby protokół z posiedzenia komisji nie zawierał kilku zdań z wypowiedzi. – Nie przypominamy sobie, żeby w pracach jakiejkolwiek komisji śledczej krasnoludki albo jakieś osoby buszujące z gumką do mazania wymazywały kilka zdań bardzo niekorzystnych dla polityka PiS-u – powiedział poseł PO.