Decyzja w sprawie wniosku PO wobec premiera

Owoce reformy wymiary sprawiedliwości widać już jak na dłoni
Decyzja w sprawie wniosku PO wobec premiera

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-samorzadowe-2018/aktualnosci/news-decyzja-w-sprawie-wniosku-po-wobec-premiera,nId,2635247#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie w poniedziałek odbyła się rozprawa, na której sąd rozpoznał merytorycznie wniosek złożony przez PO w trybie wyborczym wobec premiera Mateusza Morawieckiego. Sąd oddalił i uznał, że nie doszło do kłamstwa wyborczego, a wypowiedź premiera miała charakter ocenny.

Dubois odnosząc się do wypowiedzi premiera dot. budowy dróg i mostów za rządów PO-PSL podkreślił, że premier miał pełną wiedzę ws. inwestycji drogowych byłej koalicji rządzącej. Jego zdaniem słowa premiera „nie było dróg i mostów” były „świadomym wprowadzeniem w błąd osób, które w większości nie mogły tego zweryfikować”.

„Przekaz wypowiedzi premiera był taki, że „dokonujemy teraz dużo większych wydatków na drogi” i ten przekaz był kłamliwy. Służyło to dyskryminacji przeciwnika, czyli kampania negatywna, nieprawdziwa. W obu wypowiedziach doszło do kłamstwa wyborczego” – oświadczył pełnomocnik.

Adwokat zwrócił też uwagę, że premier jest „bez wątpienia uczestnikiem kampanii wyborczej”. Jak dodał, wypowiedź szefa rządu, wokół której toczy się spór, miała miejsce podczas spotkania wyborczego. „Trudno mówić, że premier nie bierze udziału w kampanii wyborczej, kiedy w Internecie jest spot wyborczy z udziałem premiera. Mateusz Morawiecki bierze udział w wielu spotkaniach i konwencjach wyborczych” – wskazał adwokat.