Schetyna pozywa Morawieckiego w trybie wyborczym. „Kłamstwa PiS deformują historię”

Z cyklu, zełgam wszystko i brewka mi nie drgnie
Schetyna pozywa Morawieckiego w trybie wyborczym. „Kłamstwa PiS deformują historię”

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23930945,schetyna-pozywa-morawieckiego-w-trybie-wyborczym-klamstwa.html#BoxNewsLinkImg&a=167&c=96#MT

Kłamstwa, którymi operuje nie tylko premier Morawiecki, ale wszyscy politycy PiS zaangażowani w tę kampanię przekraczają nie tylko granice przyzwoitości, ale w ogóle deformują rzeczywistość i historię – mówi lider PO.

Od kilku dni Platforma zapowiadała, że zamierza iść do sądu. Szczególnie po słowach Mateusza Morawieckiego wypowiedzianych na wiecu w Świebodzinie. Premier mówił wtedy o tym, że koalicja PO-PSL nie budował dróg, wszystko zmieniło się kiedy doszło do władzy PiS. Sytuacje z otwieraniem dróg i odcinków ich budowy, które rozpoczęły się w rzeczywistości za rządów Platformy miały miejsce w ostatnich dniach kilka razy. Ostatnio w weekend Mateusz Morawiecki otwierał fragment ekspresówki S3, na który podpisano umowę w 2014 roku.

Po tym wydarzeniu Grzegorz Schetyna zapowiedział, że Platforma rozważa skierowanie pozwu w trybie wyborczym. W poniedziałek to potwierdził.

– Analizowaliśmy z prawnikami te słowa i to kłamstwo, którego użył w swojej wypowiedzi premier Morawiecki, mówiąc, że nie było dróg i mostów za czasów poprzedników. Składamy pozew w trybie wyborczym. Będziemy żądać przeproszenia, sprostowania tych kłamstw, a także gratyfikacji finansowej na WOŚP – mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z dziennikarzami.