Prokurator uczył o konstytucji? Dyscyplinarka. Prawnicy reagują… śmiechem i donosami na samych siebie

Prof. Anna Rakowska-Trela z UŁ dziś napisała sama na siebie donos do Prokuratury Krajowej. Jak informuje, ponieważ – podobnie, jak prokurator w stanie spoczynku – brała udział w szkoleniach w ramach Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanych przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy – teraz „czas na autodenuncjację”. Jak ustaliliśmy, „donos” na samego siebie złożył też mec. Jacek Dubois.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prokurator-uczyl-o-konstytucji-dyscyplinarka-prawnicy-reaguja-smiechem-i-donosami-na/pfyrj87

– Nadszedł czas na autodenuncjację – informuje na swoim profilu na portalu społecznościowym prof. Anna Rakowska-Trela, wykładowca na UŁ i adwokat z Łodzi. Dziś sama na siebie doniosła do Prokuratury Krajowej, bo brała udział w szkoleniach i zajęciach w ramach Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

Co gorsza, jak informuje prawniczka w donosie: „prowadziłam zajęcia zarówno z młodzieżą gimnazjalną, jak licealną, jak i – o zgrozo – rozmawiałam z przedszkolakami na temat Konstytucji RP i praw dziecka” – pisze prof. Rakowska-Trela do Prokuratury Krajowej.