Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/videos/798706206971181/

CZY ROZPOZNAJESZ KOGOŚ SPOŚRÓD TYCH FASZYSTÓW? BO POLICJA NIE DAJE SOBIE RADY Z ICH ODNALEZIENIEM

„Polska cała tylko biała”, „Kurwy i śmiecie, z Poznania nie wyjedziecie”, „Narodowa duma”, hajlowanie – takie zachowania towarzyszyły wizycie posła Roberta Winnickiego w Poznaniu.

Zgromadzeni pod pubem, do którego zawitał, śpiewali piosenkę Konkwisty 88 (ósma litera alfabetu, czyli „HH” – „heil Hitler”) „Biały honor, biała duma”.
..
Policji, która nie może odnaleźć faszystów,świetnie idzie ściganie kobiet za używanie nieprzyzwoitych słów. Za podsumowanie rządów PiS słowami „jestem wkurwiona” została skazana na karę grzywny żona prezydenta Poznania Joanna Jaśkowiak.

Policja wystąpiła także o ukaranie kobiet, które w geście solidarności z Joanną Jaśkowiak stały pod komisariatem z napisami „jesteśmy wkurwione”. One także stanęły przed sądem. Nie było problemów z szukaniem ich, zostały zatrzymane na miejscu zdarzenia.

Podobnie policja chętnie zatrzymuje kobiety za użycie zapalonych rac podczas „Czarnego Piątku”. Te same race, ale w znacznie większej liczbie, zapalane przez nacjonalistów już nie przeszkadzają policji.