Przeciw zmianom w sądownictwie. Przynieśli wielki długopis

Przeciw zmianom w sądownictwie.
Przynieśli wielki długopis

Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie i innych miastach w Polsce odbywały się w czwartek protesty przeciwko zmianom w sądownictwie forsowanym przez Prawo i Sprawiedliwość.

Jak relacjonowała z Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie reporterka TVN24 Daria Górka, demonstracja przed Pałacem Prezydenckim oficjalnie zakończyła się o godzinie 22.30. – Tutaj wciąż są grupki ludzi, którzy mają świeczki, (transparenty – red.) z napisem konstytucja – relacjonowała po godzinie 23.

Manifestacja przed Pałacem Prezydenta rozpoczęła się o godzinie 21. Przeciwnicy zmian w sądownictwie przynieśli świece, transparenty, flagi polskie oraz Unii Europejskiej. Na Krakowskim Przedmieściu stanęła scena, skąd przemawiali uczestnicy protestu. Mowy przerywali okrzykami: „Będziesz siedział”, „Wszyscy razem, pięści w górę, obalimy dyktaturę”, „Zdrajca stanu”, „Pod trybunał”, „Konstytucja”. Była też przezroczysta urna, do której wrzucano długopisy (to nawiązanie do prezydenckiego podpisu). Zbierano podpisy pod „wypowiedzeniem umowy o prace prezydenta”.

Uczestnicy protestu przynieśli z sobą m.in. długi, czterometrowy tekturowy długopis. Jak tłumaczyli, jest on symbolem tego, że prezydent podpisuje wszystko, a tym samym pozbawia sprawowany przez siebie urząd znaczenia.

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,przeciw-zmianom-w-sadownictwie-brprzyniesli-wielki-dlugopis,267583.html

Dodaj komentarz