Reforma sądownictwa już przynosi owoce: Jarosław Kaczyński zgłoszony na świadka w śledztwie. „Bez żadnego trybu pozyskał informacje”

Jarosław Kaczyński zgłoszony na świadka w śledztwie. „Bez żadnego trybu pozyskał informacje”
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23724974,jaroslaw-kaczynski-zgloszony-na-swiadka-w-sledztwie-bez-zadnego.html#Z_MT

Jarosław Kaczyński stanie przed prokuratorem?
„Po wczorajszej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na antenie TVP, który ogłosił, że we wrześniu poseł Stanisław Gawłowski będzie miał postanowione nowe zarzuty karne, konieczne jest wezwanie go na świadka w sprawie, która odnosi się do przecieków z postępowania przeciwko Gawłowskiemu” – napisał na Facebooku Roman Giertych. Dodał, że obrona „nie wie o jakimkolwiek wrześniowym terminie postawienia zarzutów”.

Należy przyjąć, że poseł Jarosław Kaczyński bez żadnego trybu pozyskał informacje, które odnoszą się zarówno do treści, jak i do terminu czynności w sprawie, która jest objęta tajemnicą śledztwa
– tłumaczy Giertych, który jest obrońcą Gawłowskiego. Mecenas Giertych przypomina, że prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie „przecieków z postępowania karnego, które doprowadziły do ujawnienia m.in. przez dziennikarza TVP Cezarego Gmyza informacji ze śledztwa odnoszących się do sposobu prowadzenia się osób wynajmujących od posła Gawłowskiego mieszkanie. W postępowaniu tym, które zostało wszczęte miesiąc temu, Stanisław Gawłowski ma status pokrzywdzonego”

Dodaj komentarz