wystarczy nie kraść. “GW”: stołek w spółce za oddanie starostwa siostrze premiera Morawieckiego

wystarczy nie kraść
“GW”: stołek w spółce za oddanie starostwa siostrze premiera Morawieckiego

https://wroclaw.onet.pl/gw-stolek-w-spolce-za-oddanie-starostwa-siostrze-premiera-morawieckiego/3g2y2f3?fbclid=IwAR1f06UMHvNWcnisUTY348LDjdPwm0JV3kUGh0BujFvJ2WsYlChrhe0ba80

PiS chce kupić stanowisko starosty powiatu trzebnickiego dla siostry premiera Mateusza Morawieckiego. W zamian za wycofanie swojej kandydatury Małgorzacie Matusiak zaproponowano prezesurę w jednej ze spółek samorządowych lub stołek wiceprezesa w innej, należącej do KGHM – informuje “Gazeta Wyborcza”.

Trzy tygodnie temu, podczas wyborów samorządowych, Anna Morawiecka – starsza siostra urzędującego premiera – przegrała rywalizację o fotel burmistrza Obornik Śląskich z Arkadiuszem Poprawą, reprezentantem PO. Wybory do rady powiatu trzebnickiego też wygrała Koalicja Obywatelska.

Dzięki koalicji z trójką radnych związanych z PSL Wspólnoty Samorządowo-Ludowej, będą mieli większość w radzie powiatu dysponując 11 radnymi. PiS i komitet byłego burmistrza Marka Długozimy Skuteczni dla Powiatu (SdP) mają dziesięciu radnych. Dotychczasowego starostę z PiS zastąpić ma Małgorzata Matusiak z PSL.

Afera KNF. Czarnecki podejrzewał, że twórca SKOK Grzegorz Bierecki chciał zdeponować w jego banku 60-70 mln zł pochodzących z przestępstwa

Afera KNF. Czarnecki podejrzewał, że twórca SKOK Grzegorz Bierecki chciał zdeponować w jego banku 60-70 mln zł pochodzących z przestępstwa

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-knf-pojawia-sie-watek-skok-ow-bierecki-odpiera-zarzuty/kw7ch20

W rozmowie Leszka Czarneckiego z Markiem Chrzanowskim, którą opublikowała “Gazeta Wyborcza”, pojawia się wątek SKOK-ów. Według Czarneckiego, Grzegorz Bierecki – senator PiS oraz założyciel Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych – próbował zdeponować w jego banku 60-70 mln zł. Czarnecki odmówił, bo obawiał się, że to brudne pieniądze. Bierecki w rozmowie z Onetem zaprzecza podkreślając, że nawet nie zna Czarneckiego.

“lub czasopisma” w Dobrej Zmianie.

Marek Chrzanowski naciskał na jak najszybsze przyjęcie poprawek umożliwiających przejmowanie banków. Napisał prośbę w tej sprawie do Ministerstwa Finansów. Biuro Legislacyjne ostrzegało, że takie zmiany nie powinny zostać przyjęte już po I czytaniu – bez skutku. @RMF24pl

https://memnews.pl/img/54148/marek-chrzanowski-naciskal-na-jak-najszybsze-przyjecie-poprawek-umozliwiajacych-przejmowanie-bankow/?fbclid=IwAR31_dx-IRU2w7LQNeAHHV6-hU6ntVJqj617xhWC25bvnM7CuIT0GVn2uXY

„Zdradzieckie mordy” Tuska. Kukiz kiedyś gryzł, teraz liże rękę władzy [RECENZJA PŁYTY]

„Zdradzieckie mordy” Tuska. Kukiz kiedyś gryzł, teraz liże rękę władzy [RECENZJA PŁYTY]

https://oko.press/zdradzieckie-mordy-tuska-kukiz-kiedys-gryzl-teraz-lize-reke-wladzy-recenzja-plyty/?fbclid=IwAR0niS_PLkXlgVracOCdPT9KzMK7eOpiMcTekKnJeZqoGMavDqtHOgC_Uzk

Niegdyś niepokorny rockman, dziś Pawła Kukiza stać jedynie na złośliwe disco-polo o opozycji. Muzyk, który polityczną popularność zdobył jako antysystemowy, wrócił do nagrywania jako lizus władzy. Na najnowszej płycie trzy razy śpiewa o Tusku, dowcipkuje o kaście sędziowskiej, która kradnie w sklepie, ośmiesza obywatelskie protesty

CBA wkroczyło do KNF

Jestem głęboko przekonany, że przyjdzie taki dzień, kiedy będziemy mieli w Warszawie Budapeszt – mówił Jarosław Kaczyński.

CBA wkroczyło do KNF

Przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do biur Komisji Nadzoru Finansowego. To pokłosie rozmowy byłego przewodniczącego z Leszkiem Czarneckim.

https://www.rp.pl/Finanse/181119684-CBA-wkroczylo-do-KNF.html

Jak informowało wcześniej radio RMF FM Marek Chrzanowski, który wczoraj złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego KNF, po powrocie dzisiaj z Singapuru był w biurze i miał dostęp do dokumentów, które teraz przegląda CBA. Informacje te zdementował rzecznik KNF.

– Marek Chrzanowski nie pełni już funkcji Przewodniczącego KNF, ale pozostaje w stosunku pracy do końca grudnia br. zgodnie z art. 70 k.p. Sprzęt służbowy został odłączony: nie ma dostępu do zasobów KNF, w tym do dokumentów. Telefon komórkowy pozostaje aktywny, bez dostępu do poczty i zasobów – mówi Jacek Barszczewski, rzecznik KNF.

Szef KNF chciał pilnych zmian w prawie dot. przejmowania banków. I Sejm tak zrobił, wbrew zasadom

Jestem głęboko przekonany, że przyjdzie taki dzień, kiedy będziemy mieli w Warszawie Budapeszt – mówił Jarosław Kaczyński.
Szef KNF chciał pilnych zmian w prawie dot. przejmowania banków. I Sejm tak zrobił, wbrew zasadom

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24167190,szef-knf-chcial-pilnych-zmian-w-prawie-dot-przejmowania-bankow.html

Marek Chrzanowski, do wczoraj szef KNF, chciał, by Sejm jak najszybciej poprawki pozwalające na przejmowanie banków decyzją tej instytucji – ustalił RMF FM.

Chrzanowski chciał szybkich zmian dot. przejmowania banków

Co więcej Chrzanowski chciał, by poprawki zostały przyjęte ekspresowo. Świadczy o tym pismo z prośbą o pilne procedowanie zmian, które trafiło do sejmowej komisji finansów publicznych. Reporter Patryk Michalski na dowód opublikował nagranie z posiedzenia komisji, podczas której wspomina się o piśmie od Chrzanowskiego.

Co więcej, po tym, jak do prokuratury trafiło zawiadomienie od Leszka Czarneckiego, Sejm poprawki przyjął. Stacja podkreśla, że nie ma bezpośrednich dowodów, że te sprawy są powiązane.

Zarówno Biuro Legislacyjne Sejmu, jak posłanka Platformy Obywatelskiej Krystyna Skowrońska, ostrzegali, że zmiany przyjęto już po pierwszym czytaniu, a więc wbrew zasadom prawidłowej legislacji.

Próbowali to wyciszyć! Ujawniono wstrząsające kulisy wypadku limuzyny prezesa TVP

Próbowali to wyciszyć! Ujawniono wstrząsające kulisy wypadku limuzyny prezesa TVP

Więcej informacji: https://pikio.pl/tvp-kurski-wypadek/?fbclid=IwAR0Y5eEOnEkvIuDUEyK4_MIQB0AEC31oX7EufgY2k28T9j5LazGwQSmUICc

TVP to telewizja, w której po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach, władzę przejął Jacek Kurski. To właśnie on jest kolejnym politykiem, który w ostatnim czasie rozbił służbowe auto. Co więcej, Kurski próbował całą sprawę zatuszować. Teraz stanie przed sądem.

Giertych o aferze KNF: Bardziej ponura niż korupcja

“Przyjdzie dzień, że w Warszawie będzie Budapeszt”
Giertych o aferze KNF: Bardziej ponura niż korupcja

“Prawda o działaniach osób z KNF jest znacznie bardziej ponura niż zwyczajna korupcja czy przekroczenie uprawnień przez szefa KNF” – pisze na swoim profilu Roman Giertych, reprezentujący prezesa Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego.

https://www.rp.pl/Polityka/181119700-Giertych-o-aferze-KNF-Bardziej-ponura-niz-korupcja.html

Giertych porównuje działania byłego już prezesa KNF i przedstawicieli tej instytucji do działań rekieterów (osób wymuszających haracze od właścicieli sklepów i restauracji).

Skąd to porównanie? “Ktoś doprowadził do tego, że w maju 2017 roku Minister Finansów wydał rozporządzenie, które wprowadziło nowe wymogi kapitałowe dla banków, które udzielały kredytów walutowych. Rozporządzenie było wymierzone tak naprawdę w Getin Nobel Bank, czyli jedyny prywatny, polski bank. Oznaczało ono, że bank ten (który ma zgromadzone wielomiliardowe kapitały akcjonariuszy) nagle w wyniku wprowadzonych nowych zobowiązań (tzw. waga 150%) nie spełniał wymogów kapitałowych” – wyjaśnia Giertych.

Według wicepremiera “w komisji zaczęły wówczas pojawiać się głosy, że należy bank znacjonalizować za 1 zł”.